Dieta jogurtowa

Dieta jogurtowa trwa 2 tygodnie, podczas których można zrzucić 4-6 kg. Jest polecana osobom o niewielkiej nadwadze i raczej nie nadaje się do eliminowania dużej ilości kilogramów. dieta oparta przede wszystkim an różnego rodzaju jogurtach pozwala nie tylko schudnąć, ale tez wykazuje właściwości oczyszczające, usuwając organizmu substancje toksyczne.

Białko, wapń, fosfor i witaminy – tego na diecie jogurtowej na pewno nam nie zabraknie! Dieta jogurtowa jest stosunkowo zdrowa, mimo iż należy do grupy diet jednoskładnikowych. Należy jeść przede wszystkim jogurty – głównie jogurt naturalny, ale można też spożywać jogurty owocowe. Możliwe jest jedzenie jogurtów z dużą zawartością tłuszczu, o ile zawiera żywe kultury bakterii.

Można spożywać również kefiry. Najważniejsze, aby wybierane przez nas jogurty posiadały żywe kultury bakterii – usprawniają one procesy trawienne i regulują metabolizm. Dla urozmaicenia z jogurtów można sporządzać sosy jogurtowe i uczynić z nich bazę dla koktajli owocowych. Poza jogurtami można jeść tylko niektóre produkty – dozwolone jest razowe pieczywo, owoce oraz warzywa. W menu powinny znaleźć się zdrowe i pożywne sałatki owocowe i warzywne.

Na diecie jogurtowej trzeba unikać potraw smażonych na rzecz gotowanych (najlepiej na parze). Trzeba zjadać pięć posiłków dziennie. Konieczne jest wypijanie 1,5-2 litrów niegazowanej wody mineralnej na dobę.

Jogurty są produktami bardzo zdrowymi. Stanowią źródło łatwo przyswajalnego białka, które stanowi podstawowy budulec ludzkiego organizmu i jest niezbędne do wytwarzania hormonów oraz enzymów. Witaminy A, B1, B2 i niacyna nie tylko usprawniają metabolizm, ale również wzmacniają układ immunologiczny i przeciwdziałają przemęczeniu, osłabieniu i rozdrażnieniu. Jogurty zawierają bardzo dużo wapnia, który usprawnia funkcjonowanie układu kostnego, wzmacnia zęby i utrzymuje masę kostną równowadze. Nikomu, kto się odchudza, nie zaszkodzi duża ilość jogurtu, ponieważ jest to produkt niskokaloryczny.

Drugim najważniejszym produktem poza jogurtem w przypadku diety jogurtowej jest kefir. Kefir posiada lekko kwaśny smak, który pozwala przełamać nieco monotonię posiłków na bazie jogurtu.

Największą wadą diety jogurtowej jest duża monotonia posiłków, ponieważ poza jogurtem, owocami, warzywami i pieczywem właściwie nie można jeść niczego innego. Ponadto dieta jogurtowa wiąże się z nakładami finansowymi, ponieważ konieczne jest zaopatrzenie się w duże ilości różnego rodzaju jogurtów.

W celu uniknięcia efektu jo-jo po zakończeniu diety jogurtowej konieczne jest przestrzeganie zdrowych nawyków żywieniowych i podjęcie aktywności fizycznej.

113 odpowiedzi na „Dieta jogurtowa

  1. Pytam ojadłospis pisze:

    Proszę o podanie przykładów jadłospisu diety jogurtowej.
    Pozdrawiam
    Wanda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *