Fat burner spalacz tłuszczu

Spalacz tłuszczu

Od jakiegoś czasu coraz większą popularnością wśród osób odchudzających się i uprawiających aktywność fizyczną są fat burnery, nazywane także spalaczami tłuszczu, czyli suplementy diety, które mają na celu przyspieszenie procesu redukcji tkanki tłuszczowej.

Różne rodzaje fat bunerów posiadają różną kombinację składników. Njaczesciej są to tzw. termogeniki, czyli takie substancje, które stymulują proces termo genezy – spalania tkanki tłuszczowej z rozproszeniem energii cieplnej.

Często używaną spalaczach tłuszczu substancja czynną jest guarana – tropikalna roślina zawierająca szczególną odmianę kofeiny, guaraninę. Guarana podnosi temperaturę ciała i przyspiesza przemianę materii. Dzięki guaranie przemiana tkanki tłuszczowej w energię przebiega szybciej, a mięśnie otrzymują spore ilości energii do zużytkowania podczas treningu.

W spalaczach tłuszczu często stosuje się wyciąg z zielonej herbaty. Jest ona wykorzystywana również w tabletkach wspomagających odchudzanie. Odchudzające właściwości zielonej herbaty znane są już od dawna. Nie tylko przyspiesza ona metabolizm i reguluje procesy trawienne, ale także wpływa dodatnio na termogenezę, czyli spalanie tłuszczu zgromadzonego jako zapasy przy użyciu energii cieplnej.

Kolejnym ważnym komponentem spalaczy tłuszczu jest kwas linolowy CLA, pozyskiwany z nasion słonecznika. CLA zapobiega rozrastaniu się komórek tłuszczowych. Hamuje zatem rozrost tkanki tłuszczowej, gdyż przeciwdziała jego magazynowaniu. Podobne właściwości posiada l-karnityna. Substancja ta bierze udział w przemianach tłuszczowych i innych procesach związanych z metabolizmem. Dzięki stosowaniu l-karnityny organizm pobiera więcej tłuszczu jako źródła energii. L-karnityna oddziałuje również na mitochondria, pozwalając bezpiecznie rozbudować masę mięśniową.

W fat burnerach czasami stosuje się substancje pomocnicze, które nie spalają bezpośrednio tkanki tłuszczowej, ale wpływają na \zmniejszenie masy ciała np. poprzez zahamowanie apetytu (m.in. chrom i ocet jabłkowy).

Przy regularnym używaniu fat burnera podnosi się wydajność psychiczna organizmu, a przemiana materii ulega znacznemu przyspieszeniu, przez co kalorie są spalane efektywniej. Najlepiej łączyć stosowanie takich preparatów z odpowiednim treningiem, oddziałującym na poszczególne partie mięśni. Dzięki temu masa mięśniowa ulega rozbudowaniu przy jednoczesnej redukcji tkanki mięśniowej, co stanowi najkrótszą drogę do uzyskania szczupłej, pięknie wyrzeźbionej sylwetki.

Suplementy spalające tłuszcz nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety, nie mogą też całkowicie zastąpić aktywności fizycznej ani racjonalnego odżywiania.

Ten wpis został opublikowany w kategorii odchudzanie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *