Maqui berry – jak działąją? zalety, oczyszczanie, odchudzanie, efekty uboczne i dieta z jagodami maqui

Maqui berry

Maqui berry to magiczna jagoda z Chile i Argentyny, która bije rekordy popularności dzięki swoim szczególnym, wszechstronnym właściwościom zdrowotnym. Maqui berry pozwalają nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale również usprawniają funkcjonowanie układu immunologicznego, a za sprawą wysokiej zawartości przeciwutleniaczy opóźnia procesy starzenia, zwalczając wolne rodniki i hamując ich aktywność. Niektórzy entuzjaści tej niezwykłej rośliny twierdzą, że jagoda maqui daje o wiele lepsze efekty niż słynna jagoda acai.

Oprócz antyoksydantów jagody maqui zawierają w swoim składzie liczne cenne substancje żywnościowe, m.in. potas, fosfor, białko, aminokwasy, mangan, magnez, bor, fitosterole i kwasy tłuszczowe.

Jagoda maqui występuje pod rożnymi postaciami, ale najczęściej można ją spotkać formie tabletek. Preparaty na bazie jagody maqui często wzbogacane są o inne substancje, co poprawia efektywność danego suplementu. I tak przykładowo w kapsułkach zawierających ekstrakt z maqui berry może znaleźć się też wyciąg z zielonej herbaty, kofeina, l-karnityna czy chrom – substancje, które również wspomagają proces odchudzania. Maqui berry to substancja naturalnego pochodzenia, bez toksyn i groźnych związków chemicznych, co powoduje, że jej przyjmowanie nie jest niebezpieczne dla zdrowia.

W zależności od zaleceń konkretnego producenta należy przyjmować do trzech kapsułek maqui berry na dobę, na około godzinę przed posiłkiem, popijając sporą ilością wody.

Jagoda maqui wspomaga odchudzanie, pozwala utrzymać odpowiednią masę ciała i wspomaga metabolizm. Ponadto jej właściwości przeciwutleniania są jeszcze silniejsze niż te, które wykazuje jagoda acai. Maqui berry posiada zdolność do pochłaniania szkodliwych wolnych rodników tlenowych, odpowiedzialnych za proces starzenia się organizmu. regularne przyjmowanie jagody maqui obniża poziom złego cholesterolu i pomaga utrzymać w normie poziom dobrego cholesterolu, a poza tym reguluje stężenie glukozy we krwi.

Jagoda maqui działa nie tylko na ciało, ale również na umysł – poprawia zdolność do koncentracji uwagi i zapamiętywania, dodaje sił witalnych i energii, wprawia w doskonały nastrój i chroni przez uczuciem umysłowego przemęczenia.

Niestety preparaty produkowane na bazie maqui berry nie nalezą do najtańszych. Przykładowo cena za 90 kapsułek, wystarczających na miesiąc kuracji, wynosi średnio 250 zł. Jagodę maqui można nabyć za pośrednictwem sprzedaży internetowej lub w dobrych aptekach.

Maqui to sposób na utrzymanie doskonałego stanu zdrowia, i na pozbycie się zbędnych kilogramów bez dużych wyrzeczeń., a wszystko to dzięki naturalnej, roślinnej mocy!

Zalety maqui berry

Zalety magicznej jagody maqui można by wymieniać w nieskończoność. Różnorodny wachlarz zdrowotnych właściwości maqui powoduje, że zyskuje ona coraz liczniejsze grono zagorzałych zwolenników. Nic dziwnego – maqui berry pozytywnie wpływa na funkcjonowanie i ciała, i umysłu!

Jagoda maqui to przede wszystkim bardzo silny przeciwutleniacz. Antyoksydacyjne działanie maqui berry jest prawie trzykrotnie wyższe niż przeciwutleniające możliwości jagody accai! Antyoksydanty są to substancje, które zwalczają szkodliwe wolne rodniki i hamują ich aktywność. Wolne rodniki to molekuły tlenu, które w nadmiarze mogą stać się przyczyną wielu groźnych schorzeń, ponieważ niszczą komórki organizmu. w rezultacie pod ich wpływem może dojść do powstawania takich chorób, jak miażdżyca, nowotwory, zaćma, cukrzyca, astma czy zapalenie trzustki. Wolne rodniki przyśpieszają procesy odpowiedzialne za starzenie się organizmu.

Dzięki zawartości antyutleniaczy jagoda maqui skutecznie zwalcza wolne rodniki, chroniąc organizm przed wieloma schorzeniami. Usuwanie nadmiaru wolnych rodników powoduje, że skóra, włosy i paznokcie stają się mocniejsze i zdrowsze. Poza tym maqui berry wzmacnia system immunologiczny organizmu, dzięki czemu stajemy się odporniejsi na choroby oraz mniej podatni na infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze. Jagoda maqui wykazuje również działanie przeciwzapalne.

Maqui berry reguluje procesy metaboliczne i trawienne, co powoduje, że ta jagoda jest potężnym sprzymierzeńcem każdego, kto pragnie pozbyć się nadmiaru kilogramów. Jagody maqui wspomagają proces odchudzania i pomagają utrzymać masę ciała na odpowiednim poziomie. Dlatego często wykorzystywane są przez osoby odchudzające się.

Kolejną istotną zaletą jagody maqui jest regulowanie gospodarki cholesterolowej. Maqui powoduje, że poziom złego cholesterolu obniża się przy jednoczesnym wzroście poziomu dobrego cholesterolu. Jest to niezwykle istotne w profilaktyce takich schorzeń, jak miażdżyca, udar serca i mózgu, zwężanie się światła tętnic czy choroby układu sercowo-naczyniowego.

Stosowanie preparatów na bazie jagody maqui wpływa również na funkcjonowaniu kładu nerwowego, co przekłada się bezpośrednio na poprawę funkcjonowania psychicznego. Maqui podnosi zdolność do koncentracji uwagi, usprawnia procesy myślowe, poprawia pamięć i wprawia w dobre samopoczucie.

Indianie z Ameryki Południowej już od wielu wieków znają cudowne właściwości jagody maqui. Teraz także reszta świata zaczyna je odkrywać – maqui to moc zdrowia i witalności, zaklęta w małym owocu.

Oczyszczanie organizmu

Wszelkiego rodzaju toksyny przedostają się do organizmu każdego człowieka bez wyjątku,. Często nie mamy na to wpływu, ponieważ duża ilość toksyn pochodzi ze środowiska – z zanieczyszczonego powietrza, wody i gleby, ze spalin i innych szkodliwych związków znajdujących się w naszym otoczeniu. Toksyny w naszym organizmie gromadzą się również pod wpływem działania alkoholu oraz palenia papierosów. Nie maja smaku ani zapachu, toteż większość ludzi nawet nie ma świadomości o ich istnieniu. Potrafią one przetrwać organizmie długie lata, dlatego tak ważne jest, aby co jakiś czas stosować kurację oczyszczającą z toksycznych substancji.

Taką kurację z powodzeniem może stanowić zażywanie preparatów wyprodukowanych na bazie jagody maqui. Ten niezwykły błonnik stanowi bardzo bogate źródło błonnika, który jest odpowiedzialny za regulowanie procesów w trawiennych oraz wspomaganie prawidłowego wypróżniania się, a toksyny mogą zostać usunięte właśnie poprzez wypróżnienie.

Niektóre ludzkie organy są w stanie same uporać się a toksynami. Należy do nich wątroba, nerki i płuca. Jednak toksyczne substancje zostają zmagazynowane w innych elementach ustroju: we włosach, paznokciach, tkance podskórnej oraz w układzie kostnym. W efekcie pod wpływem szkodliwych toksyn włosy i paznokcie stają się słabe i łamliwe. Na skórze często pojawiają się wypryski, traci ona zdrowy koloryt i staje się bardziej podatna na stany zapalne i działanie bakterii. Dlatego maqui berry, poprzez usuwanie toksyn, wpływa korzystnie na wygład zewnętrzny – po jakimś czasie stosowania jagody maqui włosy i paznokcie stają się mocniejsze i zdrowsze, a cera jest widocznie wygładzona, oczyszczona i uelastyczniona.

Toksyny gromadzące się w układzie kostnym prowadząc do zmniejszenia gęstości mineralnej kości, ich nadmiernej kruchości, a nawet do osteoporozy. Jagoda maqui zapobiega zatem dolegliwościom związanym z kościami.

Inne następstwa magazynowania toksyn w organizmie dotyczą także sfery umysłowej – pod ich wpływem czujemy się przemęczeni, jesteśmy bardziej podatni na stres, tracimy zdolność do koncentracji uwagi, spada też nasza zdolność do zapamiętywania.

Co prawda istnieją różne metody na oczyszczenie organizmu, ale spożywanie jagód maqui jest bezsprzecznie najlepszą z nich. Dzięki maqui nie trzeba uciekać się do oczyszczających głodówek, które z jednej strony oczyszczają organizm, ale z drugiej strony powodują jego wyczerpanie. Natomiast jagoda maqui nie powoduje żadnych działań niepożądanych. Maqui berry to naturalny sposób na pozbycie się niebezpiecznych toksycznych substancji.

Odchudzanie organizmu

Suplementy na bazie południowoamerykańskiej jagody maqui berry coraz częściej są stosowane przez osoby, które pragną zwalczyć niepotrzebne kilogramy. Maqui to owoc bardzo przydatny w procesie odchudzania. Co prawda sam w sobie nie spowoduje chudnięcia, ale w połączeniu z odpowiednio zbilansowaną dietą ,zdrowymi nawykami i aktywnością ruchową jest w stanie sprawić, że odchudzanie będzie o wiele skuteczniejsze, a efekty pojawią się szybciej.

Odchudzające właściwości jagody maqui polegają przede wszystkim na zdolności do znacznego przyspieszenia przemiany materii. Im sprawniejsze są procesy metaboliczne, zachodzące w naszym organizmie, tym szybciej chudniemy. Przyspieszenie metabolizmu sprawia, że pożywienie jest szybciej przekształcane na energię niezbędną do podejmowania aktywności fizycznej.

Poza przyspieszaniem przemiany materii jagoda maqui berry reguluje również procesy trawienne, chroniąc w ten sposób przed niestrawnością, biegunką, zaparciami i innymi problemami natury gastrycznej.

Maqui berry w pewnym stopniu hamuje poczucie głodu i powoduje, że możemy zjeść mniej aby poczuć, że łaknienie zostało zaspokojone. Ponadto w ten sposób bronimy się przed podjadaniem pomiędzy posiłkami, które potrafi zniweczyć efekty nawet najlepszej diety. Zatrzymywanie apetytu jest możliwe, ponieważ jagoda maqui zawiera spore ilości cynku – pierwiastka śladowego, który uaktywnia ośrodek sytości w mózgu.

Na rynku istnieją preparaty wyprodukowane na bazie maqui berry i wzbogacone o inne substancje wspomagające proces odchudzania, takie jak zielona herbata czy l-karnityna. Suplementy z jagodą maqui i dodatkowymi składnikami biologicznie czynnymi jeszcze bardziej usprawniają odchudzanie, ponieważ działają na tkankę tłuszczową, przyspieszając jej spalanie, rozdrabniając komórki tłuszczowe i powodując, że podczas wysiłku fizycznego energia jest pobierana właśnie ze zmagazynowanego tłuszczu.

Warto przyjmować jagody maqui w trakcie odchudzania również z innego powodu. Jest ona niezwykle bogata w wiele cennych witamin i składników odżywczych. Jest to tak ważne, ponieważ podczas stosowania diety odchudzającej, z której eliminujemy niektóre produkty żywnościowe, istnieje bardzo duże ryzyko wystąpienia niedoborów pokarmowych, co może doprowadzić do poważnej anemii. Maqui berry, jako źródło białka, magnezu, fosforu, miedzi, wapnia, potasu, manganu, boru i cynku, skutecznie zapobiega niedoborom i wzbogaca dietę o cenne pierwiastki śladowe.

Maqui berry to doskonały sposób na przyspieszenie walki ze zbędnymi kilogramami oraz zdrowe i racjonalne odchudzanie się. Należy pamiętać, że suplementy na bazie maqui nie mogą być traktowane jako substytuty zróżnicowanej diety.

Jak działa jagoda maqui?

Jagody maqui znane są światu od niedawna, ale już od wielu stuleci były spożywane przez południowoamerykańskie plemiona indiańskie w celu łagodzenia objawów starzenia i odzyskiwania sił witalnych. Te wyjątkowe patagońskie owoce działają w sposób niezwykle zróżnicowany, dzięki czemu wpływają korzystnie na większość funkcji ludzkiego organizmu.

„Odmładzające” działanie maqui opiera się na wysokiej zawartości antyoksydantów. W klasyfikacji ORAC (Oxygen Radical Absorbance Capacity – zdolność absorpcji wolnych rodników) jagody maqui posiadają wartość aż 27.600 (dla porównania wskaźnik ORAC dla jagód acai to 16.700). tak świetny wynik świadczy o doskonałych właściwościach przeciwutleniających i możliwości hamowania aktywności wolnych rodników. Wolne rodniki uszkadzają i niszczą komórki ludzkiego organizmu, przez co przyspieszają procesy starzenia się i mogą być przyczyną wielu schorzeń. Nasz układ immunologiczny sam wytwarza mechanizmy obronne, chroniące przed wolnymi rodnikami, jednak wraz z wiekiem ich działanie pogarsza się. Jagody maqui to naturalny sprzymierzeniec układu odpornościowego w walce z wolnymi rodnikami.

Jagody maqui są też powszechnie stosowane w celu wspomagania procesu odchudzania. W znacznym stopniu przyśpieszają przemianę materii i regulują procesy trawienne, dzięki czemu składniki odżywcze z pożywienia szybciej się wchłaniają, a pokarm jest efektywniej zamieniany na energię. Należy jednak pamiętać, że maqui berry nie mogą zastąpić zbilansowanej diety ani stanowić jedynej metody na odchudzanie. Tylko połączenie zażywania maqui berry wraz z dietą i aktywnością ruchową przyniesie doskonałe rezultaty.

Maqui berry oczyszczają organizm z substancji toksycznych, a tym samym wpływają dodatnio na kondycję włosów, paznokci i skóry. Stan cery widocznie się poprawia, skóra nabiera elastyczności oraz równomiernego, zdrowego kolorytu. Paznokcie i włosy są mocniejsze i mniej podatne na łamanie się i kruszenie.

Wzmocnienie układu odpornościowego to kolejne działanie maqui. Za sprawą tej niezwykłej jagody stajemy się mniej podatni na infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe. Jagody maqui wykazują również właściwości przeciwzapalne i stanowią ważny element profilaktyki zapalenia kości i stawów.

Jagody z Patagonii są polecane także w celu profilaktyki schorzeń powodowanych nieprawidłowym poziomem szkodliwego cholesterolu. Maqui berry zawierają fitosterole, czyli naturalne substancje roślinne, obniżające poziom złego cholesterolu. Jednocześnie wzrasta poziom dobrego cholesterolu, co pomaga uniknąć miażdżycy czy udaru serca.

Efekty uboczne maqui

Jagoda maqui to środek pochodzenia naturalnego, już od stuleci stosowany przez rdzennych Indian Ameryki Południowej. Maqui berry to sposób na odchudzanie, walkę z wolnymi rodnikami, utrzymanie w doskonałej kondycji ciała i umysłu. Czy wśród tych licznych zalet można odnaleźć jakiekolwiek wady? Czy jagoda maqui powoduje skutki uboczne?

Należy przede wszystkim podkreślić, że preparaty opracowane na bazie maqui berry są w zupełności naturalne – oznacza to, że nie posiadają w swoim składzie sztucznych związków chemicznych ani toksycznych substancji. Powoduje to, że działania niepożądane podczas zażywania Matui berry praktycznie nie występują, a jeżeli już się pojawią, to mają zwykle charakter przemijający i niegroźny. Jagody maqui zostały dokładnie przebadane w warunkach laboratoryjnych, w wyniku czego naukowcy doszli do wniosku, że ich przyjmowanie niesie ze sobą znacznie więcej korzyści niż zagrożeń.

Maqui berry powodują utratę masy ciała, co jest niewskazane w przypadku tych osób, których wartość BMI (indeks masy ciała) jest niski. Maqui może zatem hipotetycznie doprowadzić do wychudzenia, ale w praktyce raczej się to nie zdarza, ponieważ aby schudnąć ponad normę, trzeba przyjmować jagody maqui w dawkach wielokrotnie wyższych niż jest to zalecane. Z tego względu takie działanie niepożądane występuje niezwykle rzadko.

Podobnie sporadycznie pojawia się inny problem przy spożywaniu jagód maqui w nadmiarze – są to dolegliwości żołądkowe, czyli biegunka i gazy. Należy jednak pamiętać, że jagody maqui stosowane w odpowiedniej dawce nie są w stanie spowodować problemów gastrycznych – zdarza się to jedynie wtedy, gdy dobowa porcja maqui berry zostanie przedawkowana kilkakrotnie.

Owoce maqui mogą wywołać reakcje alergiczną, która objawia się takimi symptomami, jak zaczerwienienie, pieczenie i swędzenie skóry oraz wypryski skórne. Reakcja nietolerancji pokarmowej na jagody maqui należy do rzadkości, niemniej jednak jeśli podobne objawy pojawią się podczas kuracji z maqui, należy natychmiast przerwać spożywanie tych jagód i skonsultować się z alergologiem w celu wykonania prób alergicznych i postawienia diagnozy.

Efekty uboczne w trakcie przyjmowania maqui berry mają charakter przejściowy i często nie powinny stanowić powodów do niepokoju. Liczne badania kliniczne wykazały bezpieczeństwo stosowania maqui berry i ich korzystny wpływ na funkcjonowanie ludzkiego organizmu, toteż ich spożywanie wiąże się z korzyściami, które znacznie przewyższają ewentualne działania niepożądane.

Dieta maqui berry

Jagody maqui mogą być z powodzeniem wykorzystywane jako dopełnienie codziennej diety. Składniki odżywcze, witaminy oraz pierwiastki śladowe, które wchodzą w skład jagody maqui, przynoszą szereg korzyści zdrowotnych i mogą stanowić element profilaktyki dla wielu różnych schorzeń.

Preparaty na bazie maqui berry to doskonałe suplementy diety, dostarczające organizmowi wiele cennych składników. Jagoda maqui to bogate źródło pełnowartościowego, łatwo przyswajalnego białka, składającego się z długich łańcuchów aminokwasów. W celu rozdrobnienia tych białkowych aminokwasów organizm musi zużyć sporo energii, dzięki czemu uzyskujemy efekt odchudzający.

Magnez zawarty w maqui berry zapobiega skurczom mięśni, wspomaga pracę układu mięśniowego i sprawia, że tlen jest efektywniej dostarczany do komórek i serca. Poza tym magnez oddziałuje także na sferę psychiczną – łagodzi stany napięcia nerwowego, eliminuje stres i wprawia w dobry nastrój.

Innym cennym elementem diety jest potas, wstępujący w jagodzie maqui w dużej zawartości. Potas odpowiada za gospodarkę elektrolityczną. Pomaga usuwać nadmiar wody nagromadzony w organizmie. Nadmierne wiązanie wody w tkankach powoduje obrzęki i opuchliznę. Potas pozwala się uporać z tymi problemami, a przy okazji oczyszcza organizm z toksycznych substancji chemicznych.

Kolejnym istotnym powodem, dla którego warto łączyć dietę z jagodami maqui, jest fakt, iż zawierają one sporo cynku. Cynk posiada właściwości hamujące apetyt. Regularne przyjmowanie maqui berry sprawia, ze odczuwamy mniejszy głód i nie nękają nas niekontrolowane napady głodu pomiędzy posiłkami.

Fosfor i wapń wpływają pozytywnie na układ kostny, zwiększają gęstość mineralną kości, a tym samym ich wytrzymałość. Pomaga to przeciwdziałać łamliwości kości i osteoporozie. Zawartość fosforu i wapnia sprawia, że jagody maqui są szczególnie cenne dla osób będących na diecie wegetariańskiej i wegańskiej, ubogiej w te składniki.

Maqui berry mogą być też wykorzystywane w celu profilaktyki chorób wywoływanych przez nieprawidłowe poziomy cholesterolu LDL i HDL (min. Miażdżyca, zakrzepica, zawał serca, udar mózgu). Jagody maqui regulują stężenie cholesterolu, zmniejszając ilość tego złego i podnosząc poziom dobrego. Jest to szczególnie ważne w diecie bogatej w jaja, potrawy pieczone i smażone oraz tłuszcze pochodzenia zwierzęcego.

Z powodu całego wachlarza składników odżywczych, jakie możemy znaleźć w jagodach maqui, są one doskonałym uzupełnieniem codziennej diety – nie tylko tej odchudzającej!

Ten wpis został opublikowany w kategorii zdrowie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *