Męcząca dieta

Dieta męcząca

Istnieje wiele diet, które dają doskonałe rezultaty odchudzające, ale jednocześnie są trudne do zrealizowania, ponieważ wymagają sporych wyrzeczeń i są obarczone rygorystycznymi zakazami. Wówczas potrzebna jest przede wszystkim duża motywacja i silna wola. Oprócz nich jest jeszcze kilka sposobów, które sprawiają, że łatwiej jest przejść przez meczącą dietę.

W miarę możliwości lepiej jest zdecydować się na dietę długofalową, która nie wiąże się z licznymi restrykcjami. Taką dietę łatwiej jest zrealizować, ale jednocześnie na efekty trzeba czekać nieco dłużej. Natomiast w przypadku diet błyskawicznych chudnięcie przebiega szybciej, ale wymaga więcej wyrzeczeń i trudniej przez nią przejść.

Aby wytrwać w swoich dietetycznych postanowieniach, konieczna jest przede wszystkim odpowiednio wysoka motywacja. Aby ją utrzymać konieczne jest wyznaczanie sobie tylko realnych celów. Nie można od razu liczyć na dużą zmianę, odchudzanie trzeba potraktować jako długi proces, złożony z wielu małych kroczków. Najlepiej zatem jest zakładać sobie małe cele – zamiast dążenia do schudnięcia o 10 kg, postanów, że chcesz schudnąć tylko 3 kg. Gdy już je utracisz, przyjdzie pora na kolejne 3 kg, aż do osiągnięcia pożądanej wagi, którą zdobędziesz właśnie krok po kroczku.

Nie traktuj wagi jako wyroczni, co której codziennie należy się udawać. Nie dokonuj pomiaru masy ciała codziennie, ponieważ wówczas i tka nie zauważysz efektów. Waż się raz w tygodniu.

Podczas odchudzania każdemu może się zdarzyć jakiś mały grzeszek. Jeżeli zjesz coś kalorycznego, co miało być wyeliminowane z codziennego jadłospisu, nie przejmuj się – każdemu zdarzają się wzloty i upadki, w końcu jesteśmy tylko niedoskonałymi ludźmi!

W przejściu przez męczącą dietę niezwykle ważne jest poparcie i towarzystwo innych osób. Może to być przyjaciółka, koleżanka, mąż lub inny bliski nam człowiek, od którego zawsze można usłyszeć kilka słów otuchy. W ten sposób łatwiej jest znieść niewygody towarzyszące męczącej diecie.

Jeżeli dieta okaże się rzeczywiście ponad twoje siły, to nie kontynuuj jej za wszelką cenę. Bardzo męcząca dieta odbije się negatywnie na psychicznym nastawieniu d odchudzania. Wówczas lepiej pomyśleć o zmianie diety na inną, mniej uciążliwą.

Ten wpis został opublikowany w kategorii odchudzanie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *