Rodzaje jagód maqui – PRZECZYTAJ ZANIM KUPISZ, nie daj się oszukać. Fakty i mity jagód maqui

Rodzaje jagód maqui

Owoce jagody maqui, zebrane w Ameryce Południowej, zostają na miejscu poddawane suszeniu i w formie suszu są transportowane do innych krajów. Obróbka termiczna należy do jednych z najbardziej efektywnych i zdrowych sposobów na zmienienie postaci owocu przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich jego właściwości i składników odżywczych. Suszenie jagód maqui berry jest doskonałą alternatywą dla stosowania konserwantów i sztucznych substancji chemicznych, często szkodliwych dla zdrowia. Oryginalne preparaty z jagody maqui są w stu procentach naturalne.

Po tym, jak jagody maqui trafią już do laboratoriów producentów, zostają poddawane odpowiedniej technologii, która ma na celu przetworzenie maqui do formy dostępnej na rynku dla klientów indywidualnych.

Najczęściej jagoda maqui jest sprzedawana pod postacią tabletek i kapsułek. Główną substancją czynną takich tabletek jest oczywiście wyciąg z maqui berry, ale istnieją też preparaty dodatkowo wzbogacane w inne składniki, takie jak np. l-karnityna, chrom, zielona herbata czy kofeina. Taki skład zapewnia jeszcze lepsze efekty we wspomaganiu procesu odchudzania. Tabletki i kapsułki z wyciągiem z maqui berry zawierają także substancje pomocnicze, m.in. stearynian magnezu, celulozę, mąkę ryżową czy substancje przeciwzbrylajace. Dawkowanie takich preparatów określa producent. Najczęściej zaleca się spożycie od jednej do trzech tabletek lub kapsułek na dobę.

Maqui berry występuje również pod postacią soku o ciemnoczerwonym zabarwieniu. Oryginalny sok na bazie maqui berry jest pakowany w szklane butelki o przyciemnionym szkle. Jeśli trafisz na sok maqui w plastikowej buteleczce, to na pewno będzie to podróbka! Soki z jagody maqui często zawierają także wyciągi z innych owoców, korzystnie wpływających na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. dzienna dawka soku z maqui berry to dwie porcje po 60 mililitrów na dobę.

Iną popularną postacią maqui berry jest proszek, uzyskiwany ze zmielenia owocowego suszu. Proszek należy wymieszać wraz z wodą i otrzymany w ten sposób proszek wypijać w ilości dwóch szklanek na dobę. Przyrządzanie napoju z proszku maqui berry jest bardzo proste i mało czasochłonne. Oryginalny proszek na bazie jagody maqui powinien być zamknięty w szczelnym opakowaniu i oznaczony specjalnym atestem.

Poszczególne rodzaje preparatów zawierających jagody maqui nie różnią się od siebie skutecznością. Wszystkie wymienione postacie maqui wykazują takie same, zdrowotne właściwości. Różnica polega po prostu na sposobie podawania. Dzięki temu klient może wybrać tę formę, którą najwygodniej jest mu stosować.

Jak nie dać się oszczukać i nie kupić podrabianych jagód maqui?

Jagody maqui berry cieszą się coraz większą popularnością i z dnia na dzień zdobywają nowych entuzjastów – nie dziwi zatem fakt, że na rynku pojawiają się podróbki maqui berry, które z oryginalnym południowoamerykańskim owocem mają niewiele wspólnego. Producenci w walce o klientów posuwają się częstokroć do oszustw, dlatego podczas zakupu maqui berry należy zachować ostrożność, aby nie dać się okłamać. Tym bardziej, że to właśnie suplementy wspomagające odchudzanie są najczęściej podrabiane. Problem podróbek suplementów diety ostatnimi czasy nasila się coraz bardziej.

Imitacje jagody maqui są z reguły stosunkowo tanie. Producenci mają nadzieję, że niższa cena skłoni potencjalnego konsumenta do zakupu właśnie ich produktu. Wiele osób niestety kusi się na taką propozycję. Tymczasem prawdziwe maqui berry są niestety dosyć drogie. Wynika to z rzadkości występowania tej niezwykłej rośliny, jej wszechstronnego zastosowania oraz z konieczności pokrycia kosztów jej dostawy do krajów europejskich. Tanie preparaty oparte rzekomo na bazie maqui berry często okazują się być jedynie podróbkami! Niska cena wynika z równie niskich kosztów produkcji podrabianego preparatu. Produkcja ta często nie spełnia standardów bezpieczeństwa. Niska cena jest zatem adekwatna do niskiej jakości!

Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na opakowanie. Oryginalne jagody maqui berry w postaci płynnej są pakowane w szklane buteleczki z przyciemnionego szkła. Na opakowaniu powinny być zawarte takie informacje, jak data produkcji, data ważności, certyfikat oraz numer partii produkcyjnej. Przed dokonaniem zakupu konieczne jest uważne przeczytanie składu preparatu.

Osoby, które poszukują prawdziwego preparatu na bazie jagody maqui, powinny unikać niesprawdzonych źródeł – aukcji internetowych czy bazarków. Aby zyskać gwarancję, że nabywamy właśnie ten produkt, na którym nam zależy, najlepiej jest dokonać zakupu bezpośrednio u producenta, np. za pośrednictwem jego strony internetowej. Maqui berry pojawia się także w dobrych, dużych aptekach – to również jest wiarygodne źródło. Można także zakupić maqui berry w sklepach internetowych, które działają już od jakiegoś czasu i posiadają nieposzlakowaną opinię wśród internautów.

Podrabianie maqui berry to nie tylko zwykłe oszustwo i bazowanie na ludzkiej łatwowierności. To również proceder, który może stanowić niebezpieczeństwo dla zdrowia, ponieważ nigdy do końca nie mamy pewności, jakie substancje czynne znajdują się w składzie preparatu zamiast oryginalnej jagody maqui berry.

Fakty i mity dotyczące jagód maqui

Jagoda maqui posiada tak wszechstronne działanie, że często przypisuje się jej również takie możliwości, których ona nie posiada. Prowadzi to do powstawania licznych mitów na temat maqui berry. Jagoda maqui jest szczególnie wartościowa dla naszego zdrowia i samopoczucia, ale nie stanowi panaceum na wszystko, bo taka cudotwórcza roślina, pomagająca na wszelkie problemy zdrowotne, w naturze po prostu nie istnieje. Warto wiedzieć, co uznać za prawdę, a co za fałsz o jagodzie maqui i niektóre entuzjastyczne informacje traktować z lekkim dystansem.

  Prawda:

 • Jagoda maqui to silny antyoksydant. Szacuje się, że jest o wiele bardziej skuteczna w walce z wolnymi rodnikami niż jagoda acai.
 • Jagoda maqui wspomaga funkcjonowanie układu immunologicznego. Zażywanie maqui berry podnosi odporność na zakażenia grzybicze, wirusowe i bakteryjne.
 • Jagoda maqui pomaga osobom z podwyższonym poziomem złego cholesterolu. W maqui berry znajdują się naturalne fitosterole, które regulują gospodarkę cholesterolową – obniżają poziom złego cholesterolu i podnoszą poziom tego dobrego.
 • Jagoda maqui wspomaga i przyspiesza proces odchudzania. Wpływa ona na przemianę materii, znacznie przyspieszając przemianę materii, a zatem usprawnia zamianę pożywienia w energię i przeciwdziała odkładaniu się tkanki tłuszczowej.
 • Jagoda maqui hamuje apetyt. Dzieje się tak za sprawą chromu, który wpływa na poczucie sytości. Można w ten sposób zapowiedz niekontrolowanym napadom głodu.
 • Jagoda maqui usprawnia funkcjonowanie układu nerwowego. Dzięki wysokiej zawartości magnezu maqui zapobiega stresowi i przemęczeniu.
  Fałsz:

 • Jagoda maqui potrafi wyleczyć z choroby. Jest to fałsz, ponieważ mimo iż maqui berry wpływa korzystnie na cały organizm, to nie może pełnić funkcji leku. Nie jest to farmaceutyk i nie potrafi uleczyć choroby. Jest za to w stanie zapobiegać wielu schorzeniom oraz łagodzić objawy niektórych z nich.
 • Na bazie maqui berry produkuje się tylko preparaty pochodzenia naturalnego. Niestety to również fałsz. Niektórzy producenci dodają do suplementów z maqui berry również sztuczne substancje chemiczne, toteż przed zakupem warto dokładnie przeczytać skład na etykietce.
 • Maqui berry pomaga spalić tkankę tłuszczową – to stwierdzenie jest po części prawdą, a po części fałszem. Jagoda maqui nie jest typowym spalaczem tłuszczu, niemniej jednak jest w stanie przyspieszyć procesy spalania tłuszczu – jednak sama w sobie nie rozbija komórek tłuszczowych bezpośrednio, ale pozwala spalić tkankę tłuszczową poprzez oddziaływanie na przemianę materii.
Ten wpis został opublikowany w kategorii zdrowie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *