Tabletki na odchudzanie

tabletki na odchudzanie
Tabletki wspomagające odchudzanie cieszą się coraz większą popularnością i potrafią skutecznie przyspieszyć proces odchudzania. Korzystając z takich preparatów należy jednak mieć na uwadze fakt, że suplementy te mają na celu właśnie wspomaganie odchudzana, a nie jego zastępowanie. Oznacza to, że same tabletki na odchudzanie nie zadziałają, efektów można się spodziewać jedynie wtedy, gdy zażywaniu tych suplementów towarzyszy dieta oraz aktywność ruchowa.

Tabletki odchudzające wykazują swoje właściwości za sprawą kilku mechanizmów działania. Zmniejszają łaknienie i zapobiegają niekontrolowanym atakom głodu, ograniczają wchłanianie węglowodanów, przyspieszają proces spalania tkanki tłuszczowej, przyspieszają przemianę materii i regulują trawienie.

Wiele takich tabletek zawiera w swoim składzie l-karnitynę, która wywołuje wzrost wydzielanej energii, a to z kolei stymuluje spalanie tkanki tłuszczowej. Co ważniejsze, l-karnityna nie tylko przyspiesza spalanie tłuszczu, ale również zapobiega tworzeniu się nowych komórek tłuszczowych oraz ich magazynowaniu. Podobną zasadę działania posiada kofeina, kwas linolowy CLA, a także zielona herbata, która nie tylko pomaga spalić tkankę tłuszczową, ale również ułatwia trawienie i przyspiesza metabolizm.

Innym popularnym składnikiem tabletek wspomagających odchudzanie jest chrom – pierwiastek śladowy, odpowiadający za utrzymywanie w normie poziomu insuliny. Wahania insuliny powodują m.in., że często odczuwamy głód. Ponieważ chrom zapobiega tym wahaniom, sprawia także, że łaknienie jest zahamowane, a wzmaga się poczucie sytości. Pozwala to uniknąć podjadania pomiędzy posiłkami. Podobnie działa błonnik, który w pewnym stopniu zapełnia żołądek i sprawia, że możemy zjeść mniej, aby pozbyć się głodu.

Bardzo ważną funkcję, jaką pełnią tabletki na odchudzanie, jest ograniczanie ilości wchłanianych węglowodanów. Tak działa np. fasolamina. Węglowodany proste są bardzo łatwo przyswajalne, przez co wywołują szybki wyrzut insuliny wyprodukowanej przez trzustkę i gwałtowny wzrost glukozy we krwi. Ograniczenie przyswajalności węglowodanów skutecznie hamuje procesy odpowiedzialne za gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Takie właściwości wykazuje ocet jabłkowy, który hamuje wchłanianie cukrów prostych i tłuszczy.

Czy tabletki wspomagające odchudzanie przynoszą zadowalające efekty? Tak, jeżeli ich zażywanie towarzyszy diecie i ruchowi. Jeśli będziesz przyjmować odchudzające suplementy, ale nie zbilansujesz odpowiednio diety i nie zrezygnujesz z siedzącego trybu życia, żadne tabletki ci nie pomogą.

Ten wpis został opublikowany w kategorii odchudzanie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Tabletki na odchudzanie

  1. adele pisze:

    Teraz bardzo popularne są mieszanki odchudzające, z których sporządza się gotowe posiłki. Ja stosuję te oparte na białku sojowym i jestem bardzo zadowolona, w ciągu dwóch tygodni schudłam 5 kg. Wiecie coś o podobnych produktach z dodatkiem jagody acai?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *